To content | To menu | To search

Weinert.com.pl

Home › Rady dla poszukujących mieszkania

Rady dla poszukujących mieszkania

Decyzja o kupnie mieszkania, dla wielu ludzi zalicza się do przełomowych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Skoro nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, przeważnie zaciągamy długotrwały kredyt.

Jak wybrać kawalerkę tak żeby służyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych osób mając w planach kupno nietradycyjnego lokalu kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze blisko centrum, po kolejne mały metraż. Niestety takowe myślenie może okazać się błędne. Nabywając kolejne mieszkanko musimy podchodzić przyszłościowo. Mieszkania zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym mały metraż mieszkanka może okazać siebie nie dostateczny. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, znacząco użyteczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od okoliczności,mamy możliwość mieszkanko podnająć. Warto też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są spokojne, a budyneczki tam powstałe mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Prócz tego warto pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Warto zadbać o to żeby takowe pomieszczenia jak kuchnia czy pokój dzienny były właściwego naświetlone.

Dlatego dobrze jest zastosować pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie.

Następną konkretną kwestią jest wybór adekwatnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że lokale na parterze, wielokrotnie są tanie a także są wyposażone mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w adekwatny system alarmowy, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


: http://www.profitdevelopment.com.pl/nowe-mieszkania-krzyki poradniki mieszkaniowe